Poradnik

Jak spakować komputer?

Samodzielne zbudowanie komputera do gier stanowi znaczną inwestycję czasu, pieniędzy i energii. Wybór właściwych części, określenie zdolności. Wszystko po to, aby mieć pewność, że Twoje zegary są wysokie, a temperatura niska. Istnieje delikatna relacja między częściami, która może zostać zakłócona, a co gorsza, Twoje dane mogą zostać zniszczone, co czasami uniemożliwia ich odzyskanie. Zawsze należy zachować szczególną ostrożność, gdy komputer do gier musi zostać przeniesiony. Oznacza to, że należy zadbać o wyższy poziom podczas przechowywania lub wysyłania komputera na następne zawody e-sportowe.

Jeśli nigdy wcześniej nie budowałeś komputera ani go nie otwierałeś i nie znasz różnicy między procesorem graficznym, zasilaczem i dyskiem twardym, ten blog może nie być dla Ciebie. Zachowaj szczególną ostrożność podczas obsługi komputera i jego komponentów. Przed otwarciem komputera upewnij się, że wszystkie środki antystatyczne są na miejscu, aby uniknąć uszkodzeń elektrycznych. Storage Rentals of America nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek uszkodzenia lub utratę danych, które mogą wystąpić podczas pakowania.

Utwórz kopię zapasową wszystkich danych

Pierwszy krok jest zawsze taki sam podczas pracy na komputerze. Niezbędne jest wykonanie kopii zapasowej wszystkiego na komputerze. Gdy dane są bezpiecznie przechowywane na oddzielnym i bezpiecznym dysku (lub rozwiązaniu do przechowywania w chmurze), ważne jest, aby przechowywać je i nosić poza komputerem. Rozważ użycie pamięci masowej w chmurze do zapisywania ważnych dokumentów, których możesz potrzebować od razu, oraz dodatkowej warstwy kopii zapasowej danych. Podejmując ten dodatkowy krok, zapobiegnie to jednoczesnej utracie lub zgubieniu obu magazynów danych.

Odłącz wszystkie kable komputerowe

Wyłącz komputer, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, i odłącz wszystkie urządzenia peryferyjne. Kable zasilające, klucze sprzętowe, kable USB, to wszystko musi iść. Powinno to dać ci komputer typu tower, monitor lub monitory oraz różne urządzenia, takie jak klawiatury, joysticki USB, kable sieciowe, zewnętrzne urządzenia pamięci masowej i inne. Większość urządzeń peryferyjnych powinna być starannie ułożona w pudle ze sztywnymi bokami i obszernym opakowaniem. Wszystkie przewody powinny być luźno zwinięte, aby zapobiec uszkodzeniu i umieszczone razem z nimi. Ekran lub ekrany będą prawdopodobnie najtrudniejszymi elementami do wysłania, więc zostaną zachowane na koniec.

Czy powinienem zdemontować wnętrze mojego komputera podczas pakowania?

Sprawa na pozostawienie wszystkiego na miejscu: W Internecie toczy się wiele dyskusji na temat tego, czy należy rozmontować komputer do gier przed jego wysyłką. Niektórzy zalecają pozostawienie tego bez zmian. Powodem jest to, że wszystko jest już odpowiednio zabezpieczone w obudowie, a jeśli więksi producenci, tacy jak Dell i HP, wysyłają komputery w pełni zmontowane, dlaczego nie możesz. Przeciwnym argumentem jest to, że przeprowadzają wiele testów podczas wysyłki, aby upewnić się, że dotrze do miejsca docelowego bez komplikacji. Kosztowny luksus, którego wielu z nas nie ma.

Skrzynia do demontażu: Inni zalecają wyciągnięcie GPU, zasilacza i dysku twardego co najmniej z obudowy i umieszczenie ich w torbach antystatycznych. Powodem, dla którego niektóre osoby zalecają usunięcie zasilacza, jest jego ciężar, który powoduje nierównomierne rozłożenie ciężaru. Niektóre obudowy utrzymują go na miejscu tylko czterema śrubami. To może spowodować duże obciążenie tylnej części obudowy. Jeśli twój zasilacz ma dużo wsparcia, możesz go zostawić w porządku.

Jak wielu z nas, GPU jest jednym z najdroższych komponentów w naszym zestawie. Więc jeśli to ulegnie uszkodzeniu, wrócisz do korzystania ze zintegrowanej grafiki, czekając na wymianę. Poza tym, że jest drogi, chcesz uniknąć niepotrzebnego obciążania gniazda PCIE, jeśli jest popychany podczas transportu.

Jeśli chodzi o dysk twardy, możesz chcieć go usunąć, aby zapobiec utracie danych w przypadku, gdy firma kurierska ma problemy z twoim pudełkiem. SSD może chcieć pozostać w środku, ponieważ są mniej kruche niż zwykłe dyski twarde, jednak zagrożenie utratą danych jest nadal obecne w przypadku utraty pakietu.

Pakowanie komputera stacjonarnego

Komputer PC jest szczególnie łatwy w transporcie. Zapakuj go do nieco większego kartonu z wystarczającą ilością styropianu lub innego materiału opakowaniowego, aby całkowicie go unieruchomić i powinno być w porządku. Po wyjęciu komponentów użyj worków antystatycznych dołączonych do części. Być może będziesz musiał je kupić w lokalnym sklepie komputerowym lub pożyczyć od znajomego. Po spakowaniu komputera uważaj, aby go nie rzucić, upuścić, zmiażdżyć, kopnąć ani nie zamienić na konsolę do gier wideo. Opakowanie powinno być niezwykle wytrzymałe i trwałe, niezależnie od sposobu obsługi.

Wysyłka i przechowywanie monitora

Ekran lub ekrany będą na ogół najtrudniejszą częścią każdej dostawy komputera. Bardzo szerokie lub zakrzywione ekrany wymagają szczególnej ostrożności podczas pakowania, aby zapobiec wypaczaniu się lub wyginaniu podczas transportu. Jeśli nadal masz stary, ciężki monitor komputerowy w stylu CRT, możesz rozważyć jego aktualizację. Przed zapakowaniem zdemontuj podstawkę, na której stoi monitor.

Oczywiście obszar wyświetlania jest najbardziej wrażliwym miejscem. Nawet maleńkie zadrapanie lub martwy piksel może mieć długotrwały negatywny wpływ na wrażenia z gry. Oczywiście oryginalne opakowanie, w którym pojawił się ekran, będzie znacznie lepsze niż jakakolwiek inna metoda wysyłki. Będzie lżejszy i bezpieczniejszy niż wszystko, co można wymyślić. W przypadku braku tego zacznij od przykrycia ekranu miękką ściereczką z mikrofibry, a następnie kawałkiem kartonu. Upewnij się, że wywierasz jak najmniejszy nacisk na ekran, jednocześnie całkowicie go chroniąc. Następnie zamknij monitor w kartonowym pudełku i wyślij go w miejsce, gdzie nie ma na nim dużej wagi.

Czy mogę użyć folii bąbelkowej do spakowania komputera?

Nie, opakowanie powinno być zabezpieczone przed wyładowaniami elektrostatycznymi, aby zapobiec powstawaniu ładunków elektrostatycznych. Inne materiały opakowaniowe, których należy unikać, to styropian, plastikowe torby, gazety i bibuły.

Zostało już wynajęte ponad 12000 m2

Przekonaj się sam jak pomocna potrafi być dodatkowa skrytka.