Ława do salonu to mebel przy, którym spotykamy sie z przyjaciółmi, spożywamy wspólnie z rodziną posiłki. Funkcjonalna półka poniżej blatu to miejsce na pilota, książki,gazety czy inne drobne akcesoria znajdujące sie w domu. To pozytywne opinie ławy do salonu, a czy ma tez jakies wady??

Ława drewniana do salonu??

Decydując sie na drewnianą ławe do salonu, mamy pewnośc, że jest to mebel bardzo wytrzymały i skonstruowany z naturalnego surowca. Zaleta ławy drewnianej jest jej uniwersalność oraz stylistyka. Ława drewniana to doskonały wybór, gdzie mieszkają małe dzieci. Drewniana ława jednak potrzebuje konserwacji i czyszczenia. Zaniedbane drewno traci urok i połysk. Jeśli kupujemy drewniana ławę należy pamietać o zakupie preparatów do pielęgnacji i systematycznie ich używać. 

Ława szklana??

Pasjonaci nowoczesnego wnetrza doceniają walory szklanych blatów. Szklana ława zyskuje delikatność, lekkość oraz piękny wygląd. Szklana ława to idealne rozwiązanie do małych salonów, gdzie drewniane ławy pomniejszają pomieszczenie. Większość ludzi w ławach szklanych wymienia wadę jego kruchości lecz nie stanowi zwykle kłopotu. Większośc ław produkowanych jest ze szkła hartowanego, które jest odporne na uszkodzenia, stłuczenia oraz temperaturę. Jednak uniknąć zarysowań to nie lada wyzwanie. Szklany blat jest też niebezpiecznym wyposażeniem domu, gdzie znajdują się małe dzieci. Wadą rówież jest tez obowiązek bardzo częstego sprzatania, ponieważ na szklanym blacie widac nawet najmniejsze zabrudzenia oraz kurz. 

Ława z płyty MDF??

Płyta MDF to surowiec, który zyskał bardzo dużą popularność. Ława z płyty drewnopodobnej jest dostepna w szerokiej gamie kolorów. Zaleta tej ławy jest jej wytrzymałość na zarysowania, wycieranie, temperaturę, co pozwala na doskonały wygląd mebla przez długi czas.  Wadą płyty MDF jest  wilgotność, pod wpływem wody płyta lubi matowieć, a krawędzie nieochronione listwami zniekształcają sie i szczerbią. 

Przed zakupem  warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i warunki panujace w domu, pozwoli nam to na wybranie najbardziej optymalnej ławy.