Wino to trunek niezwykle wrażliwy na wiele czynników, dlatego aby cieszyć się jego wykwintnym smakiem, warto zapewnić mu optymalne warunki do dojrzewania:

  • Ułożenie butelek - może wpłynąć na pogorszenie walorów smakowych wina. Butelkin ależy układać w poziomie. Korek jest cały czas zmoczony, dzięi czemu powietrze nie wdziera się do wnętrza. Wino nie traci świężości i smaku.
  • Poziom wilgotności w miejscu przechowywania - wilgotność powinna być utrzymywana na poziomie 70-75%. W przypadku mniejszego poziomu korki wysychają, kurczą się i do wina dostaje się powietrze
  • Iość światła w pomieszczeniu - musi być ciemno. Wino pod wpływem dużej ilości słońca traci swój kolor. Światło przyspiesza dojrzewanie wina i powoduje wytwarzanie się w nim związków siarki, które mają negatywny wpływ na smak wina i jego zapach.
  •  Wentylacja -  miejsce przechowywania powinno być pozbawione intensywnych zapachów, wpływających na posmak 
  • Temperatura przechowywania -najlepsza temperatura przechowywania to około 12°C, 

Tak.... pewnie tak postępują pasjonaci, często posiadający piwniczkę na swoje drogocenne płynne skarby;( Bywa , że ciężko nam o takie warunki w zaciszu domowym. Dlatego nie pozostaje nic innego jak szybko i sprawnie konsumować.....;););) Taki żart;)

W naszej ofercie znajdzie kilkanście propozycji szafek, półek, barków, w których bez problemu ulokujemy kilka, kilkanście butelek.

Stojaki na wino występują wróżnych kształtach,  formach. Powstają z różnych materiałów - drewno, metal, plastik. . Stojak na wino to również doskonały prezent jakisuper dekoracja Twojego domu.

NA NASZYM SKLEPIE W WYSZUKIWARCE WPISZCZIE TYLKO HASŁO - WINO - I WSZYTSKO W TEMACIE;) DLA LENIWYCH -KLKNIĘCIE W ZDJĘCIE PONIŻEJ RÓWNIEŻ PRZENIESIE WAS NA SKLEP W  TEN SAM DZIAŁ;)%%%;)

A TAK W TEMACIE WINA...;)!!!!POSIADACIE JAKIEŚ SWOJE ULUBIONE? MOŻE COŚ NAM PODPOWIECIE, POLECICIE - JESTEŚMY OTWARCI NA ODKRYWANIE  NOWYCH SMAKÓW;)

 

NO TO ZDRÓWKO!!! PAMIĘTAJCIE CO ZA DUŻO TO NIE ZDROWO;)