Aby stworzyc styl romantyczny warto stosować jak najmniej oczywiste, ale oczywiście wpisując się w tę stylistykę. Jeśli chcemy stworzyć romantyczny wystrój wnętrza postaw na coś zrobionego samodzielnie lub wygrzebane ze sklepu z antykami. Pamiętajmy również o odpowiednim kolorze do stylu romantycznego w aranżacji wnętrz. Najlepiej wybrać kolory pastelowe takie jak: pudrowy róż, kość słoniowa, błękity oraz seledyny wniosą do naszego wnetrza lekkośći  i  nieprzesadzonej słodyczy. Blasku wnętrzu dodadzą pozłacane i srebrzone lampy, lustra i ramy na przykład efektowny ale jednocześnie delikatny żyrandol. 

Lampy osłonięte abażurami z plisowanych tkanin podkreślą marzycielski, romantyczny wystrój wnętrza. W naszej aranzacji w stylu romantycznym koniecznie powinno znaleźć się coś z motywem kwiatów : tapeta, załona, obicie fotela czy kanapy lub abażur. 

          

Wnętrzę tego typu nie może się obejść bez bibelotów: dekoracyjnych wazoników, wstążek, koronek, figurek i obrazków. 

Romantyczne meble są lekkie i jasne, lecz niekoniecznie białe czy bielone. Mogą to być w stylu skandynawskim, lub meble w stylu prowansalskim. Duzym strzałęm w dziesiątkę w urządzaniu wnętrza w stylu romantycznym są meble oraz drobne elementy wyposażenia wnętrz zdobione techniką decoupage. Styl romantyczny ma pewne cechy dawnych wnętrz angielskich i francuskich, ale raczej tych z wiejskich domów: malowanymi sprzętami, motywami kwiatowymi. Wnętrza w stylu romantycznym urządzamy z pewną zasadą ''lepiej mniej niż więcej''. Postarajmy sie uniknąć nadmiaru i chaosu w stosowanych wzorach tkanin i tapet. Motyw kwiatów na sofie najlepiej zaprezentowac na tle gładkiej ściany, lub subtelnej tapety w paseczki.