Szafa w sypialni odgrywa bardzo ważną rolę. Jest to mebel, który musi pomieścić naszą garderobę, jednocześnie stając się eleganckim dopełnieniem nocnego wnętrza. Powinna wpasowywać się w styl i aranżację przestrzeni, ale pamietajmy też, że oprócz wizualnego uroku musi zapewniać nam optymalną ilość miejsca do przechowywania. Duża szafa do sypialni może okazać się dużo lepszym rozwiązaniem niz kilka osobnych szafek w różnych pomieszczeniach, ponieważ pozwoli nam na oszczędzanie miejsca, w którym możemy postawić coś innego. Dużą zaleta pojemnej szafy w sypialni jest posegregowanie ubrań  w jednym miejscu, co oznacza, że już nie bedziemy biegać od szafy do szafy w poszukiwaniu ulubionych ubrań. Idealnym rozwiązaniem w kwesti zabudowy w sypialni  jest szafa na wymiar. Bardzo duży wybór frontów pozwoli nam na skomponowanie swojej idealnej szafy. 

Szafa  z pięknym widokiem..

Takie szafy to świetne meble do sypialni, ale też wymagające, bo nie każde wnętrze im odpowiada. Szafa w sypialni ozdobiona zdjęciem czy fototapetą lubi wnetrza nowoczesne, uporządkowane i dosyć duże. Czarno-białe zdjęcie można zestawić klasycznie z meblami i dodatkami w czerni i bieli. 

Szafa w stylu minimalistycznym..

Kiedy marzy nam sie sypialnia w stylu minimalistycznym z absolutnym minimum w wyposażeniu, jednak czy szafa w niej jest obowiązkiem? Jednak pamiętajmy o jednej ważnej zasadzie, im większa, im bardziej jednolita szafa do sypialni, tym bardziej mniej zwraca na siebie uwagę. Przede wszystkim jednolite, gładkie fronty, brak uchwytów i ozdobnych ram. Nawet jeśli zdecydujemy się na zabudowe całej ściany, nie bedzie ona przytłaczała wnetrza, lecz sprawi wrażenie jednolitej płaszczyzny , dodającej wnętrzu lekkosci. 

Szafa narożna..?

W sypialni szafy narożne są wyjątkowo pojemne i ergonomiczne. Chociaż nie zabierają dużo miejsca, mogą przytłaczać. Dlatego takie szafy w sypialni nie powinny być ciemne, ani jednolite. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które daje nam dodatkowe możliwości są drzwi szafy, fronty np. rattanową matą, glamurowe z ekoskóry czy egzotyczna z bambusem.

Szafa do nietypowego wnętrza..

Jeśli nasza sypialnia jest wąska i długa, szafa moze stanowić ,,domknięcie". Węższą ścianę malujemy na ciemny kolor i na jej tle stawiamy mebel, zostawiając wolną przestrzeń po bokach i dzięki temu nasza sypialnia zyska lepsze proporcje.  Ciemne szafy w sypialni  z frontami  lakierowanymi na wysoki połysk dobrze bedą wyglądały na jasnym tle, lecz unikajmy bieli, poniewaz kontrast może być zbyt duży.