Stolik kawowy najczęściej dopasowujemy do pozostałych mebli, które znajdują się w salonie, tak aby tworzył z nimi spójną całość. Nie jest to jednak powiedziane, że muszą się charakteryzować identyczną stylistyką. W zależoności od stylu wnętrza możemy wybrać stolik klasyczny bądz też stolik o bardziej wyszukanym designie. Coraz częściej spotykamy wnętrza urządzone w stylu industrialnym oraz stoliki z palet. Pełnowartościowym stolikiem do salonu odgrywają wnętrza w stylu skandynawskim. Do lekkich i subtelnych aranzacji możemy wybrać stolik transparentny, który idealnie pełni swoją funkcję. Wybierając stolik do salonu, możemy postawić na orginalny design, który nada mu charakteru, bądz możemy postawić na prostą formę, która dopełni wnętrze w stylu klasycznym. 

Drewno, szkoło czy chrom?

To zależy wszystko od tego, co bedzie pasowało do naszego salonu. Jak mamy salon w stylu minimalistycznym lub nowoczesnym szukamy stolików kawowych wykonanych z lakierowanego na wysoki połysk MDF-u czy szkła. W stylu glamour będą pasowały stoliki kawowe z błyszczącego chromu połączonego ze szkłem. Natomiast w stylu skandynawskim sprawdzą się proste stoliki wykonane z drewna.  

Okrągły czy kwadratowy?

Okrągły blat stolika kawowego  jest znacznie bardziej przyjazny dla użytkownika niż stolik kwadratowy. Sprawdza się na pewno w domach z małymi dziećmi. Jednak dużo trudniej jest dopasować duży ogrągły stolik do rozległej sofy. Ze wzgędu na okrągły kształt tylko jedna lub dwie osoby będą miały do niego wygodny dostęp. Dlatego można postawić zestaw kilku okrągłych stolików kawowych przy sofie. Bardzo ładnie i elegancko wyglądaja komplety stolików okrągłych z tej samej kolekcji różniące się pomiędzy sobą wysokością i średnicą blatu. 

Jeden czy w zestwie??

To wszystko zależy od naszych potrzeb i od możliwości aranżacyjnych salonu. Najczęściej spotykane są stoliki kawowe w kształtach prostokątnych i kwadratowych. W duzym salonie musimy tak zorganizować stolik kawowy, aby z każdego miejsca sofy miec możliwość dostępu do stolika. Bardzo fajnym i praktycznym rozwiązaniem są stoliki kawowe modułowe, z których możemy zestawić większą całość. Znakomitym rozwiązaniem są również zestawy solików o różnej wielkości, które mogą być wsunięte jeden pod drugi, nie zajmują wtedy dużo miejsca, a w razie potrzeby rozstawione tak aby każdy miał do nich dostęp.