Styl skandynawski w pokoju dziecka charakteryzuje się prostotą i stonowaną kolorystyką. Proste elementy wyposażenia bardzo łatwo wymienić wraz z szybko zmieniającymi się potrzebami dziecka, a białe ściany tworzą neutralne tło do mebli i zabawek. 

Pokój dziecka jest bardzo wymagający podczas urządzania, zwłaszcza jeśli nie chcemy co kilka lat wymieniac całego wyposażenia. Zadbajmy już na początku o uniwersalne meble, które bedzie można pojedynczo i łatwo wymieniać, wraz ze zmieniającymi się potrzebami rosnącego dziecka. 

W pokoju dziecka zazwyczaj jest bardzo dużo kolorowych zabawek, drobiazgów natomiast białe ściany zawsze są uniwersalnym tłem do wnętrza. Na tle białych ścian ładnie wyglądaja meble kolorowe jak i brązowe czy białę. Proste meble pozwalają w przyszłości, wraz ze zmnianą zainteresowań dziecka, na szybką i tanią reorganizację przestrzeni. Regały i szafy bardzo często są wyposażone w systemy do regulowania odstępów pomiędzy półkami i drążkami na wieszaki. Jęśli usuniemy zabawki i dodatki odkryjemy przed nami neutralną przestrzeń, gotową do nowego zagospodarowania w dowolny sposób. 

Najważniejszym meblem w pokoju dziecka jest łóżeczko. Najlepszym rozwiązaniem jest mebel, który z łóżeczka ze szczebelkami, dzięki demontowanym ścianom bocznym, można przekształcić w tapczan. Bardzo fajnym i przydatnym elementem wyposażenia łóżeczka  jest szuflada na pościel, którą można przechować ją w ciągu dnia. 

Dopełnieniem całego pokoju dziecka są to kosze na zabawki i pojemniki sprawiające, że po całym dniu zabawy, zabawki znikają na swoje miejsce. Wybierajmy takie, aby były ozdobą pokoju. Idealnym rozwiązaniem do pokoju dziecka sa kosze z filcu, które po wypełnieniu ich zabawkami nie deformują się i stoją prosto.