Meble kuchenne w stylu Retro to niekoniecznie zwyczajne dolne i górne szafki, to również kredensy oraz murowane szafki dolne, w których zamiast drzwiczek wiszą kolorowe zasłonki. Bardzo często górną część zabudowy stanowią otwarte półki, na których zazwyczaj poukładana jest zastawa stołowa. Jeśli ta zastawa jest dopasowana do danego stylu to jest niezwykła i niepowtarzalną jego ozdobą. W kuchni w stylu retro szukac drzwiczek bez uchwytów to na próżno ponieważ w takim wnętrzu mają one szczególną rolę, służą bowiem nie tylko funkcjonalnie, ale w kuchni w stylu retro świetnie wyglądają różnokolorowe, zdobione kwiatami lub innymi wzorkami. 

W kuchni w tym stylu czyli Retro nie może zabraknąć odpowiednio dobranych do tego stylu drobnych akcesoriów kuchennych. Jeśli wszystkie sprzęty AGD i zlewozmywaki będą dopasowane do tego wnętrza i stylu będzie idealnie. Jeśli zdecydujecie się na kuchnie w tym stylu to zamiast okapu nowoczesnego niech pojawi się taki, który przypomina wyciąg nad starym piecem chlebowym. Dzięki temu miłośnicy stylu retro mogą korzystać ze współczesnej techniki i jednocześnie cieszyć oczy ulubionym stylem. 

W taki wnętrzu i stylu jakim jest styl retro doskonale będą się prezentować pojemniki na kawę czy herbatę, garnki, chochle, wałki i inne elementy dekoracyjne, które na pierwszy rzut oka przywołują wspomnienia minionych lat. Nie można również zapomnieć o tym , aby wybrać lampę retro do kuchni, bo wtedy cała aranżacja bedzie dopasowana na ostatni guzik. Na ich poszukiwania należy się wybrać na targi czy giełdy staroci, dlatego warto zaglądnąć do naszego sklepu internetowego, w którym znajdziecie stylizowane lampy oraz dodatki do wnętrza. W takiej kuchni z takim stylem świetnie będą się prezentować lampy metalowe, emaliowane, mosiężne. Mogą mieć duże klosze, które dają doskonałe światło kierunkowe. 

Bardzo ładnie będą wyglądać również kinkiety, które nadadzą wnętrzu klimat. 

Ozdobą kuchni w stylu retro będą też dekoracje ścienne np fartuch kuchenny. Puste ściany idealnie nadają się do powieszenia ozdobnych wałków, chochli czy łyżek.