Drewniane meble do ogrodu - zalety

Tego typu meble ogrodowe to bardzo estetyczny wypełniacz naszej zielonej enklawy. Drewno jest materiałem naturalnym, który idealnie łączy się z roślinnością i różnego rodzaju innymi naturalnymi ozdobami, jak np. kamienie. Mają przyjemny widok i wprowadzają poczucie prestiżu. Dużą zaletą drewnianych mebli ogrodowych jest ich wytrzymałość i trwałość. Odpowiednio impregnowane mogą służyć nawet i kilkanaście lat.

Meble ogrodowe wykonane z drewna są również uniwersalne jeśli chodzi o możliwość ich ustawienia. Idealnie skomponują się na kamiennym patio, pod drewnianą altaną, ale także gdy będą ustawione bezpośrednio na trawie. Takie meble ogrodowe mają też bardzo dużą przewagę nad innymi pod kątem zdrowotności. Są to bowiem produkty, które nie zawierają żadnych alergenów. Samodzielnie regulują poziom wilgotności, dzięki czemu zachowują wysoki stopień higieny.

meble ogrodowe

Wady drewnianych mebli

Meble drewniane mają wiele zalet, ale nie są pozbawione wad. Dosyć duża waga, która z jednej strony przyczynia się do zwiększenia ich wytrzymałości, z drugiej strony sprawia, że meble takie są dosyć niewygodne i mało komfortowe jeśli chodzi o możliwość ich przenoszenia. Z tego względu, wymagają do ustawiania obecności co najmniej dwóch mężczyzn, co bardzo często ogranicza możliwość zmiany wystroju ogrodu.

Drewno to piękny materiał na meble, ale jednocześnie jest on bardzo wymagający i wymusza konieczność regularnej pielęgnacji. Jest ono bowiem bardzo podatne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych takich, jak: deszcz, wiatr, zbyt wysokie lub niskie temperatury oraz silne promienie słoneczne. Pielęgnacja mebli drewnianych może im jednak zapewnić długowieczność.

Najważniejsza jest impregnacja, która pozwoli zarówno zachować strukturę drewna w stanie nienaruszonym, jak i ochronić ich naturalną barwę. Na rynku istnieje wiele produktów, z których możemy skorzystać. Są to zarówno impregnaty, jak i lakiery, oleje czy bejce. Meble drewniane mogą być również dosyć kosztowne. Wysoka jakość i wytrzymałość oraz estetyczne piękno ma swoją cenę. Z drugiej strony jednak, zakup mebli szybko się zwróci. Ich długowieczność sprawia, że nie będziemy musieli ich wymieniać co sezon.