Naukowcy już dawno odkryli wpływ kolorów na nasze samopoczucie. Przy urządzaniu łazienki lub wprowadzaniu kolorowych dodatków warto pamiętać o fakcie ,że niektóre kolory odprężają, a inne dodają energii i pobudzają do działąnia. 

Dobór odpowiednich kolorów powinien odzwzierciedlać nasze idywidualne potrzeby i styl życia. 

                 

Jeśli potrzebujemy dużej dawki porannej energii warto wybrać sprzyjające temu kolory jak żółty, pomarańcz, czerwień. Zieleń natomiast będzie działąć odświeżająco. Można pokusić sie o kafelki w takim kolorze lub tylko akcesoria łazienkowe, które codziennie rano bedą nam dostarczać zastrzyku endorfiny. 

Jeśli potzrebujemy codziennej porcji relaksu, wieczorem w łazience spędzamy dużo czasu odprężając się, zastosujemy relaksujące barwy takie jak róż, fiolet, błękit. One działają kojąco. 

Żółty rozjaśnia i powiększa optycznie wnętrze, a także pozytywnie na nas oddziałuje , pomaga pozbyć się zmęczenia, wpływa kojąco na nastrój. Dlatego doskonale nadaje się do łazienki, pobudzi podczas porannej toalety, jak i ułatwi wieczorny relaks. 

Łazienkę urządzamy na lata, więc warto dobrze przemyśleć jej aranżację i wybrać odpowiednie urzadzenia sanitarne. Kolor biały jest uniwersalny, daje poczucie czystości. A kolor zastosowany nawet tylko w dodatkach dodaje jej pazura oraz ładnego wykończenia. Bez względu na to, jaki kolor wybierzemy, musimy pamiętać o podstawowej zasadzie – ciemny pomniejsza, jasny powiększa. Mając małą łazienkę, bez okna, lepiej zdecydować się na jaśniejsze odcienie ulubionego koloru, ciemniejsze zaś mogą być dodatki. I na odwrót,  jeśli nasza łazienka jest przestronna, dobrze oświetlona, zwłaszcza światłem naturalnym, możemy pokusić się o ciemne barwy z jasnymi dodatkami, dekorami, meblami. W dużej łazience lepiej prezentować się też będą kontrastowe zestawienia oraz wzory geometryczne.