Optyczne powiększenie poddasza kolorem

Niezawodnym sposobem na powiększenie poddasza jest zastosowanie jasnych kolorów. Najlepiej ściany pomalowac na biały lub pastelowe kolory np.odcienie  kremowe, jasny błękit, mięta... Takie barwy to też doskonałe tło do innych elementów wystroju wnetrza. Biel zaś sprawdzi sie tez na poddaszach o skomplikowanym układzie dachu. Ponadto stonowane kolory wprowadza ład do aranżacji wnętrza. Wybierając kolory na poddasze pamietajmy także o wzorze podłogi. Dobrze jest połączyc materiały i barwy, tak aby pasowały do siebie. 

Szkło i lustra? 

W pomieszczeniach na poddaszu w celu powiększenia przestrzeni sprawdza sie duze lustra oraz przeszklenia. Świecliste płaszczyzny dodają wnetrzą przestronności. W łazience warto zadbac o  duze lustro. Lustro mozna powiesic tak,  aby odbijało widok z okna lub ładny fragment wnętrza. 

Meble na poddaszu..

Jeśli zależy nam na powiększeniu optycznie poddasza, postawmy tez na mobilne i funkcjonalne meble, które łatwo przestawic. Jeśli na poddaszu brakuje miejsca na aneks jadalniany, skorzystajmy z mebli składanych. Takie krzesła gdy sie ich nie używa często mozna składować nawet  w niskich schowkach. Warto tez wybrac meble na kółkach np: komody, szafki.Łatwo sie je przestawia oraz mamy łatwiejszy dostęp do ich zawartości.