Jak zatem rozplanować poddasze, aby móc się cieszyć oryginalną i komfortową sypialnią? Na jakie meble sypialniane postawić?

Zmierz i rozplanuj dostępną przestrzeń

Jako, że poddasze jest oddalone od głównej części domu, idealnie nadaje się do urządzenia sypialni. Możemy liczyć wówczas na ciszę i spokój, czyli komfortowe warunki do wypoczynku. Niektóre osoby obawiają się, że przez skosy takie pomieszczenie jest trudne do zaaranżowania, jednakże dzięki sprawdzonym sposobom można uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Ważne jest to, aby mieć plan działania.

Sypialnia

Nie bez znaczenia jest zmierzenie wnętrza w celu poznania jego wielkości i wysokości oraz kątów nachylenia skosów. Dzięki temu będzie można określić, gdzie ustawić meble sypialniane, a w którym miejscu znajdzie się przestrzeń do chodzenia. Ustawienie mebli zależeć będzie od rodzajów skosów. Kolejną kwestią jest zaplanowanie rozkładu oświetlenia. Oprócz jednej górnej lampy na środku sufitu warto pomyśleć nad kilkoma mniejszymi światłami w postaci punktowego światła przy wezgłowiu łoża czy też małych lampek na stoliku nocnym Na skosach można natomiast zamontować kinkiety.

Jakie wybrać meble do sypialni?

Najważniejszym elementem wyposażenia każdej sypialni jest łóżko. Istotna jest nie tylko jego wielkość, ale także miejsce, w którym będzie stało. W przypadku skosów na poddaszu, należy zadbać o to, aby nic nie ograniczało do niego podejścia. Najlepszy miejscem będzie to, gdzie skosy są małe, co uchroni nas przed uderzeniem głową o ścianę. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest ustawienie łóżka w taki sposób, aby można było podchodzić do niego bez konieczności pochylania się, czyli w naturalnej pozycji. W przypadku poddasza ze stosunkowo dużymi skosami i obniżoną wysokością pomieszczenia warto zainwestować w łóżko japońskie, które nie ma podwyższonego zagłówka, a rama jest niższa niż w tradycyjnym.

Jeśli chodzi o meble do sypialni, to potrzebne nam będą też komody i szafy dostosowane do wolnej przestrzeni, którą dysponujemy. We wnętrzach ze skosami sprawdzą się szafy wnękowe. Najlepiej, aby były wyposażone w system drzwi uchylnych, co pozwoli zaoszczędzić trochę miejsca. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zamówić meble sypialniane na wymiar, które będą idealnie dopasowane kształtem i jednocześnie funkcjonalne.

Sypialnia dostosowana do indywidualnych potrzeb

Aranżacja sypialni powinna być dostosowana nie do bieżących trendów, ale do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Otaczajmy więc się kolorami i dodatkami, które nam się podobają. Funkcjonalne meble do sypialni, nastrojowe oświetlenie, ciepłe zasłony i miękkie poduszki lub nowoczesny i minimalistyczny wystrój – kierujmy się swoim komfortem i gustem. Sypialnia powinna być estetycznym i praktycznym miejscem, gdzie będziemy miło spędzać czas i móc oddać się błogiemu wypoczynkowi.