Mały przedpokój nie jest problemem

Wiele osób do faktu posiadania niewielkiego przedpokoju podchodzi bardzo sceptycznie, obawiając się jego "nieustawności" oraz tego, że (zazwyczaj) nie ma w nim zbyt wiele naturalnego światła. Jednak przy dobrej aranżacji nawet niewielkich rozmiarów pomieszczenie może zachwycać.

Przede wszystkim warto pamiętać, że meble do przedpokoju o niewielkich rozmiarach nie powinny mieć zbyt dużych gabarytów. Dobrym pomysłem jest również wybieranie tych, które posiadają więcej niż jedną funkcję, a więc zamiast zwyczajnej szafki na buty wybierzmy taką, która może być jednocześnie konsolą. Wystarczy, że postawimy na niej lustro, powiększając optycznie w ten sposób niewielką przestrzeń i tworząc miły i ciekawy kącik.

lustro do przedpokoju

Jeśli chodzi o inne meble, powinniśmy podejść do nich z podobnym nastawieniem. Umieszczone w przedpokoju pufy i siedziska, powinny mieć jednocześnie miejsce na przechowywanie w środku rozmaitych akcesoriów.

Jeśli nie wyobrażasz sobie pomieścić się na niewielkiej przestrzeni przedpokoju ze swoim wszystkimi rzeczami, dobrym rozwiązaniem może być przeniesienie części z nich do pokoju, w którym masz większą szafę. W przypadku, gdy uważasz, że nie jest to dobry pomysł, możesz innym sprytnym sposobem wykorzystać niewielką przestrzeń w przedpokoju. Jak to zrobić?

Alternatywą dla pojemnych szaf w zabudowie będą tutaj małe kosze i pudła. Można je kupić w popularnych marketach i nie są one specjalnie dużym wydatkiem, a dodają oryginalnego i lekkiego wizerunku pomieszczeniu. Co więcej, większość z nich jest niezwykle pojemna, dlatego w sam raz nadają się dla tych osób, które mają małą przestrzeń do zagospodarowania. Pudła możesz ustawiać na meblach, a nawet - jeśli jest to oczywiście możliwe - poustawiać je na półkach lub powiesić na ścianach bliżej sufitu.

Szafki na buty to nie wszystko - o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Przede wszystkim o dobrym świetle, które będzie odpowiadało za nastrój w pomieszczeniu. Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie dwóch lamp: jednej ze światłem rozproszonym, a drugiej w formie kinkietu nad lustrem.

Przedpokój powinien być urządzony nie tylko ładnie, ale również funkcjonalnie. Dlatego dobrze przemyśl zarówno kolor ścian, jak i rodzaj podłogi. We wnętrzach często uczęszczanych najlepiej sprawdzą się oczywiście płytki, wykładzina elastyczna lub lakierowane drewno. Z czego te pierwsze zdają się być najtańszą opcją z tych wszystkich.

Niezmienne od kilku sezonów popularne meble do przedpokoju to te utrzymane w stylu skandynawskim. Prostota i funkcjonalność to najlepsze przymiotniki, które określają pomysły czerpane od naszych północnych "sąsiadów".