Najważniejszym meblem przy którym dziecko będzię spędzać większość czasu w swoim pokoju jest biurko. Najlepiej aby biurko stało przodem do okna  lub bokiem. Dla dzieci wygodne są biurka, które można ustawic pod katem 30 stopni. Ważne sa szuflady, półki, które warto zamontować w poblizu biurka. Krzesło też jest ważnym elementem biurka. Najlepsze są krzesła z regulacją wysokości, które zapewniaja mu właściwe warunki do pracy. Podstawa krzesła powinna byc stabilna i uniemożliwiać huśtanie sie na krześle.

Najważniejsze jest, aby zawsze indywidualnie dopasowac biurko do użytkownika, dlatego sprawdzamy jakich wymiarów biurka potrzebujemy. Ważne, by podczas siedzenia przy biurku w prawidłowej postawie czyli plecy proste, swobodnie oparte ręce o blat a nogi o podłogę. Najbardziej zatem funkcjonalne biurko bedzie z regulowana wysokością  blatu. 

 

Pamietajmy jednak, że nie zawsze im większe biurko, tym lepszy komfort pracy. 

Biurko a aranzacja pomieszczenia

Nauka przez zabawę to klucz do sukcesów dziecka, który dopiero zaczyna swoją naukę w szkole. Pokój dziecięcy powinien mieć miejsce  do nauki jak i do zabawy. Zostawmy w pokoju dziecka zabawki, kolorowe ściany czy dekoracje. Wybierajmy meble dla dzieci solidne, proste, bez ostrych kątów. Warto równiez zamontowac dodatkowy blat na którym mozna rozłozyc puzzle lub inne zabawki. Dobrym pomysłem w pokoju dziecka jest powieszenie tablicy, a co za tym idzie? nauka dodawania i odejmowania stanie sie przyjemniejsza.