Balkon w bloku to przedłużenie mieszkania, każdy balkon w bloku może wyglądać ładnie, dlatego czas na zrobienie porządków i odnowienie balkonu. Proste pomysły na balkon, które sprawią że stanie się on kącikiem relaksu, odpoczynku w mieście. Na balkonie w bloku wystaw kwiaty i inne rośliny zielone, które sprawią przepiękną zieloną oprawę. Urządzając balkon oczywiście musi się tam zmieścić  niewielki stół oraz krzesła, aby po ciężkim dniu pracy usiąść i się odprężyć. 

Co na podłogę??

Na balkonie trzeba zastosować materiał na podłogę, który będzie odporny na warunki atmosferyczne. Klinkier to materiał o bardzo wysokiej wytrzymałości na wysokie ujemne oraz dodatnie temperatury. Jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, a jego barwa nie zmienia się przez długie lata. Na podłogę może też posłużyć nam drewno. Do stosowania na zewnątrz nadaję się tylko twarde i odporne na warunki atmosferyczne. Najpopularniejsze to modrzew i egzotyczne odmiany. Na podłogę może też posłużyć trawa sztuczna. Wykładziny z tworzyw sztucznych układa się na wykończonej posadzce.Trawa sprawia, że materiał nie jest śliski, nie szkodzi jej deszcz, ma ogromny wybór kolorystyczny, ale po sezonie powinno się ją przechowywać w pomieszczeniu. 

Drewniane meble na balkon??

Meble na balkon z drewna są bardzo wytrzymałe i ładnie się prezentują, zazwyczaj mają proste formy. Meble ogrodowe z drewna trzeba konserwować. Choć są wykonane z wytrzymałych gatunków, nalezy zabezpieczyć je przed niszczeniem pod wpływem warunków atmosferycznych, co zmienia ich właśniwości i barwę. Do konserwacji drewnianych mebli nadają sie oleje, bejce i lakierobejce. Prace wykonuję sie dwa razy w roku, pierwszy raz przed rozpoczęciem sezonu. Drewno idealnie komponuje się na tle innych naturalnych materiałów, jak kamień i ceramika. Ciekawym rozwiązaniem na balkon są też meble z palet lub skrzynek po owocach. 

Plecione meble??

Moda na meble plecione nie przemija. Jest to jeden z ważniejszych trendów, dotyczy zarówno wnętrza domu jak i ogrodu. Najpopularniejsze meble plecione są z rattanu lub wikliny, są lekkie i mogą byc w różnych odcieniach. Musimy jednak pamiętać, aby meble rattanowe chronic przed deszczem i ostrym słońcem. Meble na balkon lub taras wyplatane z tworzywa, są znacznie odporniejsze na warunki atmosferyczne.

Meble z aluminium??

Meble ogrodowe z aluminium są lekkie, nie wymają konserwacji, maja nowoczene wzornictwo. Proste bryły mebli pasują do nowoczesnej aranżacji tarasu.

Czasami wystarczą proste pomysły na balkon, by stał się atrakcyjny i zadbany. Jeśli chcesz stworzyc zaciszny zakątek, nie tylko ładny, ale i zasłoniety przed wzrokiem sąsiadów można powiesić na balkonie tkaninę, bądz matę bambusową, trzcinową lub wiklinową.