Szukając pomysłu na aranżacje wnetrz często bierzemy pod uwagę pozytywną energię, jaką chcemy wprowadzić do naszych mieszkań, domów. Paleta ciepłych kolorów, jaką oferuje nam jesień, idealnie wpisze się w dynamiczny i optymistyczny wystrój wnętrza. Zarówno występując na ścianach pokoi, jak i na dodatkach i akcesoriach.

                              

 Kolor pomarańczowy  to ciepłe i radosne połączenie odcieni czerwieni i żółci. Dobre samopoczucie, energia i witalność, jakie wyzwala, są związane z wartościami, które symbolizuje  czyli spontanicznością, zdecydowaniem i optymistycznym podejściem do życia. Kolor pomarańczowy kojarzy się również z orientem i krajami Wschodu. Od wieków występuje na szatach buddyjskich mnichów w Tajlandii  i Kambodży. Pomarańcz występuje w szerokiej gamie odcieni  od tych  rozbielonych, aż po ciemne, wyraziste. Przy wyborze odpowiedniej tonacji  należy pamiętać, że zbyt intensywna barwa może negatywnie wpływać na koncentrację i efektywny wypoczynek. W wystroju wnętrz pomarańcz dobrze się czuje i prezentuje w towarzystwie innych kolorów, pozwalających uzyskać optymalny i atrakcyjny efekt.

Optymizm, ciepło i duży zastrzyk pozytywnej energii,  właśnie to wnosi do wnętrz pomarańcz, zwłaszcza w chłodne, jesienne dni. Właśnie z tego względu dobrze sprawdzi się w aranzacji różnego typu zaczynając od przedpokoju, poprzez kuchnię i łazienkę, aż po salon czy sypialnię. Jego dodatkowym atutem jest to, że potrafi rozświetlić każde pomieszczenie, nawet to o bardzo ograniczonym dostępie do światła dziennego.

            

W aranżacji wnetrz o stonowanych kolorach warto zastosować dodatki w mocnym pomarańczowym odcieniu, które uatrakcyjnią przestrzeń mieszkalną. Możliwości ich zastosowania są ograniczone tylko naszą wyobraźnią. Zaobserwowane na dworze bogactwa złocistych barw warto przenieść do salonu, sypialni czy przedpokoju.