Marynarskie kolory to przede wszystkim biel i różne odcienie koloru niebieskiego. Delikatne, pastelowe błękity, kojarzące się z letnim niebem zestawiane są z ciemnym granatem czy turkusem. Barwy te są idealnym rozwiązaniem do pokoju dziecka. Kolor biały uspokaja, wycisza, kojarzy się z czystością i ładem. Niebieski natomiast, uznany za kolor umysłu, wzmaga koncentrację, sprzyja nauce i jasnej komunikacji. Połączenie tych dwóch kolorów nie utrudnia zasypiania, jest bezpiecznym zestawieniem do pokoju zarówno przedszkolaka, jak i starszego ucznia.

Kolor niebieski w nadmiarze może powodować jednak uczucie wyobcowania, dlatego też częściej stosuje się białe ściany z granatowymi pasami, tapety z żeglarskim motywem bądź łatwe w użyciu naklejki ścienne.

                            

Wybierając meble do pokoju w stylu marynistycznym również warto postawić na uniwersalną i ponadczasową biel. Do takiej aranżacji pasować będą proste formy regałów, półek, szaf czy łóżek, pod względem kształtów i kolorystyki kojarzone ze stylem skandynawskim. 

                                    

Muszelki, kotwice, latarnie morskie czy koła ratunkowe… Przywiezione z wakacji pamiątki będą idealnym uzupełnieniem aranżacji pokoju dziecka....