Poradnik

Jak najlepiej przygotować się do magazynowania?

1. Zaplanuj to

Zrób prosty rysunek, aby w ten sposób zobaczyć, gdzie chcesz umieścić przedmioty, których potrzebujesz, aby móc szybko znaleźć, oraz te większe przedmioty, które można przechowywać z tyłu jednostki. Jeśli chcesz, możesz skorzystać z naszego kalkulatora przechowywania jako pomocy wizualnej .

2. Podziel to!

Przechowując swoje przedmioty w szafce do przechowywania (i decydując się na rozmiar), dobrym pomysłem jest zrobienie ścieżki w dół, na wypadek, gdybyś musiał dostać się do tyłu szafy. Wiesz, żeby uniknąć konieczności wyciągania wszystkiego tylko po to, żeby dostać się do tego jednego pudełka, o którym myślałeś, że nie będziesz potrzebować, a które jest teraz z tyłu.

3. Trzymaj ważne przedmioty w pobliżu drzwi

Mówić truizmy? Być może, ale pamiętaj, aby najczęściej używane przedmioty trzymać z przodu naszego urządzenia.

4. Układaj podczas pakowania!

Połóż największe, najcięższe przedmioty na dole, a następnie ułóż pudła na wierzchu, umieszczając mniejsze, bardziej delikatne przedmioty na górze. Jeśli to możliwe, upewnij się, że etykiety są z przodu, wtedy możesz mieć pewność, że znajdziesz odpowiednie pudełko, gdy przyjdziesz po swoje rzeczy.

5. Przechowuj drabinę lub składany stołek

Drabina lub składany stołek to świetny sposób na ułożenie pudełek wyżej w szafce i uzyskanie do nich dostępu.

6. Miej narzędzia w jednym pojemniku

Umieść w schowku kilka przydatnych narzędzi, takich jak młotek, szczypce, śrubokręt, nożyczki, nóż i duże plastikowe torby, etykiety i marker, aby mieć wszystko, czego potrzebujesz, gdy będziesz gotowy do przenoszenia i składania przedmiotów potrzebujesz pilnie. Na dłuższą metę zaoszczędzi to czas i energię.

7. Pozwól trochę miejsca na oddychanie

W zależności od tego, jak długo planujesz używać swojej jednostki do przechowywania, spróbuj układać pudła w stosy, pozostawiając kilka centymetrów przestrzeni między pudłami a ścianami, co zminimalizuje ryzyko gromadzenia się stęchlizny i wilgoci.

8. Spakuj mądrze!

Wyczyść lodówkę i używaj jej do przechowywania suchych przedmiotów, takich jak książki, ale pamiętaj, aby pozostawić drzwi otwarte, aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci.

9. Przykryj delikatne materiały

Pamiętaj, aby przykryć materace, meble i inne delikatne przedmioty materiałem ochronnym, który pozwoli im oddychać. Unikaj ciężkich tworzyw sztucznych, aby wilgoć nie została zatrzymana i aby Twoje meble pozostały w dobrym stanie.

10. Używaj koszy na śmieci i pojemników na pranie

Świetnie nadają się do przechowywania trudnych przedmiotów, takich jak miotły, mopy i sprzęt ogrodniczy. Pamiętaj, aby użyć wkładki, aby pojemniki były czyste.

11. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Ze względów bezpieczeństwa opróżnij zbiorniki paliwa w każdej maszynie ogrodowej. Upewnij się, że blaty znajdują się na materiałach do czyszczenia kuchni, takich jak wybielacz, są szczelnie zamknięte, aby nie zniszczyć innych przechowywanych przedmiotów żrącymi płynami.

12. Użyj wózków

To świetny sposób na przenoszenie ciężkich rzeczy. Jak zawsze mówimy, „niech wózek się obciąża, a nie plecy!”

13. Prowadź listę inwentaryzacyjną

Ponumeruj i oznacz swoje pudełka podczas sporządzania listy inwentaryzacyjnej tego, co planujesz zapakować w każde pudełko. Podczas pakowania zaznaczaj pozycje z listy, aby mieć pewność, że niczego nie zostawiłeś. Kiedy zdecydujesz się rozpakować swoje przedmioty, możesz usunąć zgadywanie, ponieważ będziesz dokładnie wiedzieć, co znajduje się w każdym pudełku.

Zostało już wynajęte ponad 12000 m2

Przekonaj się sam jak pomocna potrafi być dodatkowa skrytka.